Jakie przesłanie niesie ze sobą bajka o psim raju z akademii pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to nie tylko fantastyczny wymysł, który ma za zadanie oderwać młode umysły od rzeczywistości. To książka, z której można się bardzo wiele nauczyć, nie tylko będąc dzieckiem. Szczególnie wartościowa pod względem dydaktycznym i wychowawczym wydaje się opowieść o tym, jak Adaś Niezgódka, główny bohater powieści, trafia do tzw. „psiego raju”. 

Napisz ocenę postaci pana Kleksa

Pan Profesor Ambroży Kleks, założycie i dyrektor słynnej Akademii stworzonej w wyobraźni Jana Brzechwy, może być postrzegany na bardzo wiele bardzo różnych sposobów.

Recenzja Akademii pana Kleksa

Akademia pana Kleksa to powieść autorstwa Jana Brzechwy, której pierwsze wydanie datuje się na 1946 rok. jest to powieść niezwykła, o czym świadczy nie tylko jej treść, ale też niewiarygodny sukces czytelniczy, który osiągnęła, i który w zasadzie trwa do dziś.

Napisz opowiadanie o Twojej wizycie w akademii pana Kleksa

Nikt nie byłby w stanie się spodziewać tego, że w konkursie zorganizowanym przez Wielkie Baśniowe Ministerstwo Nauki, jednym z laureatów zostanę właśnie ja. mniej ważna jest jednak moja osoba, najważniejsze jest to, co wygrałem. Jeden dzień w akademii profesora Ambrożego Kleksa!

Opis akademii pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa była miejscem niezwykłym nie tylko ze względu na postać ekstrawaganckiego założyciela i dyrektora tej niezwykłej szkoły. Równie frapująca była sama konstrukcja tego budynku, jego położenie, a także wewnętrzne rozmieszczenie pomieszczeń i ich funkcje.

Historia szpaka Mateusza

Szpak Mateusz to bardzo barwna postać pochodząca ze świata wykreowanego przez Jana Brzechwę w powieści Akademia pana Kleksa. Jest to niezwykły ptak, który pomaga Ambrożemu Kleksowi w prowadzeniu Akademii i w opiece nad uczniami. Posługuje się ludzką mową (choć nieco zmodyfikowaną) i ma za sobą bardzo długą i fascynującą historię. Szpak Mateusz nie zawsze był bowiem szpakiem. 

Opis dnia z życia chłopców w Akademii pana Kleksa

Mimo baśniowej atmosfery, która panowała w Akademii Pana Kleksa i bardzo luźnych metod dydaktycznych, w błędzie były ten, kto pomyślałby, że panowała tam samowolka i dowolność w wyborze zajęć. Wręcz przeciwnie! Lekcje, obowiązki codzienne, wycieczki szkolne, a także plan dnia – wszystko to podlegało ścisłemu harmonogramowi, dzięki któremu szkoła mogła istnieć i prawidłowo funkcjonować.