Jakie przesłanie niesie ze sobą bajka o psim raju z akademii pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to nie tylko fantastyczny wymysł, który ma za zadanie oderwać młode umysły od rzeczywistości. To książka, z której można się bardzo wiele nauczyć, nie tylko będąc dzieckiem. Szczególnie wartościowa pod względem dydaktycznym i wychowawczym wydaje się opowieść o tym, jak Adaś Niezgódka, główny bohater powieści, trafia do tzw. „psiego raju”. 

Dlaczego Adaś Niezgódka jest Twoim ulubionym bohaterem akademii pana Kleksa? Rozprawka

Adaś Niezgódka to główny bohater powieści Jana Brzechwy, pt. Akademia pana Kleksa. Jest to postać bardzo ciekawa, której nie da się nie polubić, a z którą bardzo łatwo przychodzi się czytelnikowi utożsamić. Adaś bowiem symbolizuje wszystkie ludzkie aspekty dorastania.

Historia szpaka Mateusza

Szpak Mateusz to bardzo barwna postać pochodząca ze świata wykreowanego przez Jana Brzechwę w powieści Akademia pana Kleksa. Jest to niezwykły ptak, który pomaga Ambrożemu Kleksowi w prowadzeniu Akademii i w opiece nad uczniami. Posługuje się ludzką mową (choć nieco zmodyfikowaną) i ma za sobą bardzo długą i fascynującą historię. Szpak Mateusz nie zawsze był bowiem szpakiem.