Napisz dedykację dla bliskiej osoby, której podarujesz najnowsze wydanie książki Ziele na kraterze Melchiora Wańkowicza. Uzasadnij wybór książki.

Autor: Grzegorz Paczkowski

Droga Kamilo!

W tym niezwykłym dniu, w którym zdałaś egzamin dojrzałości, przyjmij proszę na swoje ręce tę niezwykłą powieść – Ziele na kraterze Melchiora Wańkowicza. To bardzo ważna dla mnie książka, która towarzyszyła mi w wielu trudnych i ważnych momentach w moim życiu. Pomyślałem, że również Ty mogłabyś odnaleźć w niej wiele ciekawych myśli, które pomogą Ci wybrać odpowiednią drogę teraz, gdy znajdujesz się na progu dorosłości. 

Głównymi bohaterkami książki są dwie dziewczyny, którym przyszło wychowywać się i dorastać w czasach dużo bardziej skomplikowanych, niż nasze. Być może w ich zachowaniu, decyzjach odnajdziesz nieco z siebie samej. Warto mieć na uwadze – zwłaszcza wtedy, gdy jest nam w życiu ciężko – że przed nami żyli ludzie, którzy musieli radzić sobie z niepomiernie trudniejszymi warunkami, a i tak żyli, kochali, zdobywali wykształcenie i pracę, spełniali marzenia. Z takiej perspektywy zawsze łatwiej jest przezwyciężać codzienne niedogodności, które z perspektywy czasu zawsze wydawać się nam będą małe i nieistotne.

Ta książka to również dowód na to, jak pięknie można używać języka polskiego, by wyrazić nim wszystko to, co podpowiada nam umysł i serce. To nie tylko piękna historia, lecz także świetna literatura. Mam więc nadzieję, że będzie Ci służyć przynajmniej tak dobrze, jak przez lata służyła mi. Zwłaszcza, że to nowe wydanie jest naprawdę niesamowicie piękne. Do tej książki można wracać wielokrotnie i zawsze znajdzie się w niej coś nowego, więc nie jest to tylko jednorazowa rozrywka intelektualna na chwilę. 

Jeszcze raz wielkie gratulacje z okazji Twojego sukcesu i moc dobrych myśli na przyszłość!

Twój Przyjaciel!

Dodaj komentarz