Napisz opowiadanie o wybranej przygodzie bohaterów komiksu Kajko i Kokosz

Kajko i Kokosz to dwójka głównych bohaterów legendarnej serii komiksów autorstwa Janusza Christy. To słowiańscy wojowie, którzy służą kasztelanowi Mirmiłowi. Ich przygody obfitują zarówno w momenty mrożące krew w żyłach, jak i bardzo satyryczne i humorystyczne. 

Kajko i Kokosz. Szkoła latania – streszczenie

Kajko i Kokosz to seria legendarnych komiksów autorstwa Janusza Christy. Opowiadają one o dwóch słowiańskich wojach, tytułowych Kajku i Kokoszu, którzy pozostają w służbie kasztelana Mirmiła i wraz z nim pilnują porządku oraz bezpieczeństwa swojego grodu. Komiks na stałe wpisał się już do popkultury polskiej, a jego bohaterowie stali się wręcz przysłowiowi i wciąż przyciągają do siebie nowe pokolenia wielbicieli i fanów. Jest on nie tylko dawką naprawdę dobrej zabawy i humoru, lecz także doskonałym źródłem prawd dydaktycznych. Dlatego to lektura tak bardzo odpowiednia dla dzieci i młodzieży. 

Kajko i Kokosz. Szkoła latania – plan wydarzeń

Łamignat niedomaga zdrowotnie i nie jest w stanie pełnić swojej zbójeckiej posługi.

Jaga, żona Łamignata, daje swojemu mężowi zaczarowaną fujarkę, która ma go uwolnić od wszelkich problemów. 

Kajko, Kokosz Mirmił wracają z polowania, lecz nie udaje im się dostać z powrotem do grodu ze względu na wcześniejszy zakaz Mirmiła.

Którego bohatera z lektury Kajko i kokosz lubisz najbardziej?

Moim ulubionym bohaterem z komiksu autorstwa Janusza Christy jest jedna z dwóch głównych i tytułowych zarazem postaci, a mianowicie – Kajko. W czasie lektury komiksów to on najbardziej trafił do mojego serca i myślę, że to właśnie jego chciałbym mieć za przyjaciela w prawdziwym świecie, gdyby oczywiście było to możliwe. 

Napisz opowiadanie o wizycie Kajko i Kokosza w gabinecie dentysty

– Nie, Kajko, mój najlepszy przyjacielu, proszę cię, nie, to nie jest potrzebne, już mnie tak nie boli! – Kokosz stanął jak wryty dosłownie kilka kroków przed wejściem do gabinetu dentystycznego. Kajko, jego najlepszy przyjaciel, charakteryzował się potęgą posiadanego intelektu, jednak znacznie drobniejszą posturą. Ktoś, kto zobaczyłby ich w tym momencie, mógłby pęknąć ze śmiechu.

Napisz opowiadanie „Kajko i kokosz poznają nowego bohatera”

Kajko i Kokosz, jak zwykle o tej porze dnia, wędrowali wokół palisady grodu Mirmiłowo. Była to część ich dziennej rutyny z rozkazu kasztelana Mirmiła Ich zadaniem było patrolowanie wszystkich bram i terenów wokół grodu, by w razie ewentualnego niebezpieczeństwa móc jak najszybciej poinformować resztę wojów.

Napisz list w którym zachęcisz kolegę do przeczytania komiksu „Kajko i Kokosz”​

w pierwszych słowach mojego listu pozwól się proszę zapytać, czy wszystko u Ciebie w porządku? Czy wyleczyłeś się już z tego okrutnego przeziębienia, o którym pisałeś mi w poprzednim liście? Mam nadzieję, że tak i wszystko już u Ciebie bardzo dobrze. 

Kokosz – charakterystyka

Kokosz to jeden z dwóch głównych bohaterów słynnego komiksu autorstwa Janusza Chrusty, pt. Kajko i Kokosz. To bohater, który przy pierwszym poznaniu mógłby nie wzbudzać przesadnej sympatii, jednak pod tą powierzchownością kryje się osoba o prawdziwie złotym sercu. 

Kajko – charakterystyka

Kajko to jeden z dwóch głównych bohaterów legendarnej już serii komiksów autorstwa Janusza Christy, pt. Kajko i Kokosz. Postać tego średniowiecznego woja stała się kultowa dzięki jego szlachetnym cechom charakteru oraz wielkiej odwadze i waleczności, na które nie wskazywałaby z pozoru jego drobna postura.