Karolcia – napisz opowiadanie o dalszych przygodach Karolci

– Trochę szkoda, co nie? – Karolcia siedziała na ławce i dłubała patykiem w piasku. – Trochę tak – odrzekł Piotr wpatrując się w bliżej niesprecyzowaną przestrzeń. Siedzieli tak od godziny, od czasu do czasu tylko odzywając się do siebie. Właściwie to nie od godziny, tylko od kilku dni, odkąd zniknął niebieski koralik. Początkową euforię wywołaną spełnieniem się życzeń wszystkich na osiedlu, zastąpił teraz jakiś dziwny brak, tęsknota, żal.

Karolcia – mój ulubiony bohater z lektury

Karolcia to tytułowa bohaterka powieści młodzieżowej autorstwa Marii Kruger. To dziewczynka, która w każdej mierze zasłużyła na miano mojej ulubionej bohaterki. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że w czasie lektury zapragnąłem rzeczywiście znaleźć się w środku jej fabuły i wraz z tą niezwykle sympatyczną i rezolutną dziewczynką oraz jej bliskimi przeżywać jej przygody. 

Karolcia – bohaterowie

Karolcia to powieść, którą kochają chyba wszyscy, którzy mieli z nią do czynienia. Lektura wzbudza sympatię, ponieważ bardzo łatwo jest się utożsamić z jej bohaterami. Stanowią oni bardzo barwną plejadę ludzi w różnym wieku, widzianych jednak przez pryzmat dzieci, co nadaje im specyficznych barw. Możemy się w tych postaciach przejrzeć jak w lustrze. 

Karolcia – charakterystyka

Karolcia jest tytułową bohaterką powieści Marii Kruger. Jest rezolutną dziewczynką, która otrzymuje dużą szansę w życiu – znajduje magiczny koralik, który potrafi spełniać wszystkie życzenia. To nie tylko sprawdzian jej dojrzałości, lecz także test na to, jak będzie potrafiła wykorzystać magię na rzecz innych. 

Karolcia – streszczenie

Karolcia Marii Kruger to jedna z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci. Któż z nas w dzieciństwie nie pragnął mieć niebieskiego koralika, który byłby w stanie spełniać wszystkie nasze marzenia. W powieści jednak poruszona jest również kwestia odpowiedzialności za magiczne wydarzenia oraz ostrożności w tym, czego tak naprawdę sobie życzymy a czego konsekwencji nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć i kontrolować.

Karolcia – plan wydarzeń

W czasie wyprowadzki Karolcia znajduje koralik. 

Karolcia sprawia, że taksówka unosi się ponad korkiem. 

Taksówka dociera do galerii handlowej. 

Czarownica Filemona próbuje ukraść koralik.