Wyprawka szkolna i klasowa fotoksiążka – ciekawe pomysły na nowy rok szkolny

Autor: Anna Morawska

Rok szkolny to nie tylko okres żmudnej nauki i porannego wstawania na lekcje. To też czas klasowych spotkań, radosnych wydarzeń i ciekawych zajęć. Aby uczeń z uśmiechem i nadzieją zaczął naukę, trzeba go dobrze przygotować. Podstawą przygotowań jest pomysłowa wyprawka szkolna. Warto też zadbać o dokumentację fotograficzną szkolnych wydarzeń i wydrukować ją w formie fotoksiążki. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat.

Wyprawka szkolna. Co kupić dziecku, aby chciało się uczyć?

Marzysz o tym, aby Twoje dziecko z uśmiechem na ustach odrabiało lekcje? Aby nie marudziło przy porannym wyjściu do szkoły? Skompletuj mu wyjątkową i ciekawą wizualnie wyprawkę do szkoły. Uwierz, że ładne zeszyty i estetycznie obłożone podręczniki zachęcają dzieci do nauki. Do tego jeszcze modny i praktyczny piórnik z flamastrami i długopisami oraz komplety różnych kredek i bloków rysunkowych. I koniecznie kolorowy planer z wesołą grafiką i miejscem na zapiski i zaznaczanie terminów sprawdzianów. To niby drobiazg, ale znacznie ułatwia uczniom planowanie nauki i zapamiętywanie dat klasówek, dyktand czy szkolnych akademii.

Skompletuj personalizowaną wyprawkę dla swojego dziecka

Wyprawka szkolna nie musi nudna ani podobna do wyprawek pozostałych uczniów w klasie. Wystarczy, że zbierzesz Wasze rodzinne zdjęcia i zamówisz na CEWE personalizowane zeszyty, kredki, planery i sporo przydatnych w szkole gadżetów. Będą to przedmioty z nadrukami Waszych zdjęć, na przykład rodzinnych i wakacyjnych. Co więcej, możecie je razem z dzieckiem zaprojektować przy użyciu prostej, intuicyjnej w obsłudze aplikacji. Wystarczy wybrać szablon, kolor, dodać tekst, wgrać zdjęcia i gotowe! Przy okazji zamów też wyjątkowy termos na herbatę i pudełko śniadaniowe oraz fotomagnesy, które posłużą do mocowania notatek na tablicy magnetycznej nad biurkiem. Dzięki takiej wyjątkowej wyprawce Twoje dziecko poczuje, że je wspierasz i wierzysz w jego zdolności. 

Fotoksiążka – niezwykła kronika szkolnych wydarzeń

Czas uczęszczania do szkoły to ciekawy okres w życiu człowieka, więc nawet po wielu latach wspomina się go z sentymentem. Warto zadbać wcześniej o to, aby te wspomnienia utrwalić na fotografiach. Apele szkolne, wycieczki, teatrzyki czy klasowe wigilie – to wydarzenia, które dostarczają wielu emocji. Niestety, z czasem uczeń o nich zapomina, a szkoda. Aby zatrzymać ten czas dziecięcej i młodzieńczej beztroski, ale też pierwszych przyjaźni, sympatii i szkolnych stresów, trzeba robić zdjęcia. Niech to będą fotografie nie tylko ważnych wydarzeń, ale też zwykłej szkolnej codzienności. A co zrobić, aby pliki z fotkami nie zgubiły się w cyfrowym gąszczu katalogów? Najlepiej zaprojektować na ich podstawie klasową fotoksiążkę.

Fotoksiążka klasowa to wspaniała kronika szkolnych wydarzeń i śmiesznych żartów, ale może też być ciekawym pomysłem na upominek dla wychowawcy na koniec roku szkolnego. Fotoksiążki są często zamawiane do szkolnych internatów i tam przechowywane jako kroniki. Wyobraź sobie, jakie wzruszenie przeżywają absolwenci, gdy po latach na zjazdach mogą zajrzeć do takich kronik i powspominać stare dzieje. Fotoksiążkę szkolną może też prowadzić każda rodzina, aby udokumentować i zatrzymać chwile wzruszeń, stresów i radości. Taka pamiątka daje wiele radości na etapie wybierania zdjęć i konfigurowania fotoksiązki, jak i po latach, podczas jej oglądania.

Współczesne  narzędzia wirtualne dają zarówno uczniom, jak i rodzicom, wiele możliwości, związanych z edukacją. Zajęcia dodatkowe online, materiały edukacyjne video, a także przykład personalizowanej wyprawki szkolnej czy klasowej fotoksiążki – to pomysły na radosną i efektywną naukę. Wykorzystuj je i zapewnij swojemu dziecku przyjemność ze zdobywania wiedzy.

Dodaj komentarz