Napisz list do Adasia Niezgódki w którym poinformujesz go że bardzo chciałbyś się z nim zaprzyjaźnić

Drogi Adasiu, na początku proszę Cię, wybacz, że zwracam się do Ciebie tak bezpośrednio, ale czytałem o Tobie tyle, że czuję się tak, jakbyśmy znali się od lat, choć obaj mamy tych lat jeszcze bardzo niewiele. Piszę do Ciebie, by wyznać Ci, jak bardzo zaimponowała mi Twoja postawa, której dowody odnalazłem w Akademii Pana Kleksa.

Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową

Kiedy otworzyłem oczy, nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem. Szczerze mówiąc, wcześniej w ogóle nie wierzyłem w to, że maszyna do przenoszenia się w baśniowe światy zadziała. Myślałem, że nagroda za wygraną w konkursie będzie czysto symboliczna, a tymczasem…

Napisz opowiadanie o przygodzie, jaką przeżyłeś z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, podczas której Twoja pomysłowość i odwaga pomogły bohaterowi w pokonaniu trudności i rozwiązaniu jego problemów.

W dawnych czasach z Ambrożym Kleksem łączyła mnie szczera i bezinteresowna przyjaźń. Potem jednak – jak to w życiu bywa – nasze drogi się rozeszły i nie mieliśmy już okazji utrzymywać kontaktów tak często, jakbyśmy sobie tego życzyli, choć nadal myśleliśmy o sobie nawzajem bardzo serdecznie.

Jakie przesłanie niesie ze sobą bajka o psim raju z akademii pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to nie tylko fantastyczny wymysł, który ma za zadanie oderwać młode umysły od rzeczywistości. To książka, z której można się bardzo wiele nauczyć, nie tylko będąc dzieckiem. Szczególnie wartościowa pod względem dydaktycznym i wychowawczym wydaje się opowieść o tym, jak Adaś Niezgódka, główny bohater powieści, trafia do tzw. “psiego raju”. 

x