Napisz list zachęcający do przeczytania książki Akademia pana Kleksa

Autor: Grzegorz Paczkowski

Mój drogi przyjacielu,

książka, którą ostatnio mi poleciłeś była tak fascynująca, że gdy ją skończyłem, było mi naprawdę smutno, że to koniec tak pięknej przygody. Wyobraź sobie więc moje zdziwienie, kiedy wziąłem do ręki kolejną książkę i okazała się niemal równie fascynująca! Chciałbym Ci serdecznie polecić Akademię Pana Kleksa Jana Brzechwy. 

Tytułowa akademia to magiczny przybytek, do którego trafiają wybrani chłopcy, ale tylko ci, których imiona zaczynają się na literę A. Dyrektorem, nauczycielem i opiekunem uczniów jest sam Ambroży Kleks, profesor przeróżnych sztuk i nauk, człowiek wszechstronnie wykształcony, ale także czarodziej i mędrzec. Akademia nie jest zwyczajną szkołą, próżno w niej szukać przedmiotów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jej uczniowie uczą się raczej cieszyć życiem, nabierają do niego ciekawości, by badać go i poznawać samodzielnie. Towarzyszą temu rozmaite gry, zabawy i wycieczki.

Sama Akademia jest miejscem nietuzinkowym. Może się tam wydarzyć dosłownie wszystko, przedmioty i zwierzęta potrafią ożywać, a cały budynek, jak i obszar wokół niego, staje się magiczną przestrzenią, w której rzeczywistość przeplata się z baśnią. Oczywiście sama nauka to nie jedyny wątek powieści, bohaterowie, w tym Adaś Niezgódka, doświadczają niezwykłych przygód, a w pewnym momencie muszą stanąć w obronie Akademii i swojego ukochanego Profesora. Więcej niestety zdradzić Ci nie mogę, by nie popsuć Ci lektury. Uwierz mi jednak na słowo, że jeśli jeszcze nie czytałeś Akademii Pana Kleksa, to jest to idealny moment, by za tę książkę się zabrać jak najszybciej. Nie wypuści Cię ze swoich objęć aż do ostatniej strony, gwarantuje Ci to. 

Mam nadzieję, że skorzystasz z mojej porady i już niedługo doświadczysz wspaniałego i magicznego świata stworzonego przez Jana Brzechwę. Tymczasem kończę swój list i udaję się na poszukiwanie kolejnych fantastycznych książek. 

Przesyłam pozdrowienia

XXXX

Dodaj komentarz