Plan dnia w Akademii Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to powieść o przedziwnej szkole, w której uczniowie nabierali nie tylko wiedzy, lecz także poznawali świat od strony, której nie mogła zaoferować żadna zwyczajna szkoła. Plan dnia był ściśle zaplanowany, by wszystko mogło iść odpowiednim torem. 

Opis pana Kleksa

Pan Ambroży Kleks to jeden z najbardziej barwnych charakterów polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jest to osobnik bardzo tajemniczy, a z drugiej strony niesamowicie otwarty, serdeczny i przyjacielski. Do pamięci szerszego grona odbiorców wpisał się po tym, jak jego postać genialnie wykreował w ekranizacji powieści Jana Brzechwy Piotr Fronczewski. 

Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową

Kiedy otworzyłem oczy, nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem. Szczerze mówiąc, wcześniej w ogóle nie wierzyłem w to, że maszyna do przenoszenia się w baśniowe światy zadziała. Myślałem, że nagroda za wygraną w konkursie będzie czysto symboliczna, a tymczasem…

Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym.

Chciałbym w swoim krótkim wystąpieniu zwrócić Waszą uwagę na pewną dosyć drażliwą kwestię. W ostatnim czasie bowiem nasza szkolna biblioteka podała statystyki, według których drastycznie spadła ilość wypożyczanych przez nas książek w ciągu ostatnich kilku miesięcy roku szkolnego.

Napisz opowiadanie o przygodzie, jaką przeżyłeś z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, podczas której Twoja pomysłowość i odwaga pomogły bohaterowi w pokonaniu trudności i rozwiązaniu jego problemów.

W dawnych czasach z Ambrożym Kleksem łączyła mnie szczera i bezinteresowna przyjaźń. Potem jednak – jak to w życiu bywa – nasze drogi się rozeszły i nie mieliśmy już okazji utrzymywać kontaktów tak często, jakbyśmy sobie tego życzyli, choć nadal myśleliśmy o sobie nawzajem bardzo serdecznie.

Jakie przesłanie niesie ze sobą bajka o psim raju z akademii pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to nie tylko fantastyczny wymysł, który ma za zadanie oderwać młode umysły od rzeczywistości. To książka, z której można się bardzo wiele nauczyć, nie tylko będąc dzieckiem. Szczególnie wartościowa pod względem dydaktycznym i wychowawczym wydaje się opowieść o tym, jak Adaś Niezgódka, główny bohater powieści, trafia do tzw. „psiego raju”. 

Napisz ocenę postaci pana Kleksa

Pan Profesor Ambroży Kleks, założycie i dyrektor słynnej Akademii stworzonej w wyobraźni Jana Brzechwy, może być postrzegany na bardzo wiele bardzo różnych sposobów.

Recenzja Akademii pana Kleksa

Akademia pana Kleksa to powieść autorstwa Jana Brzechwy, której pierwsze wydanie datuje się na 1946 rok. jest to powieść niezwykła, o czym świadczy nie tylko jej treść, ale też niewiarygodny sukces czytelniczy, który osiągnęła, i który w zasadzie trwa do dziś.

Napisz opowiadanie o Twojej wizycie w akademii pana Kleksa

Nikt nie byłby w stanie się spodziewać tego, że w konkursie zorganizowanym przez Wielkie Baśniowe Ministerstwo Nauki, jednym z laureatów zostanę właśnie ja. mniej ważna jest jednak moja osoba, najważniejsze jest to, co wygrałem. Jeden dzień w akademii profesora Ambrożego Kleksa!