Napisz wypracowanie na temat ulubionych zabaw Twoich i Twoich kolegów. Zastanów się, czy spędzacie wolny czas podobnie, jak bohaterowie lektury Chłopcy z placu broni. Czym się różnią Wasze zabawy, a w czym są podobne?

Nie jest tajemnicą, że wszystkie dzieci uwielbiają zabawę. To ich żywioł istotniejszy od innych. To dobry sposób na spożytkowanie ogromnych pokładów energii, jakie w nas, dzieciach, istnieją. Dzięki różnego rodzaju grom nie tylko poznajemy lepiej swoich rówieśników i tworzymy pierwsze więzi oraz uczymy się działania w grupie, lecz także uczymy się nowych rzeczy oraz latem spędzamy czas na wolnym powietrzu.

Chłopcy z Placu Broni – recenzja

Chłopcy z Placu Broni to powieść węgierskiego pisarza, Ferenca Molnara. Przez ponad sto lat, jakie upłynęło od jej wydania, zawładnęła ona wyobraźnią całych pokoleń czytelników. Stała się utworem kanonicznym i obowiązkową lekturą, do dziś zdobywa nowych miłośników pośród młodzieży na całym świecie, ponieważ jest to powieść opowiadająca o dzieciństwie i młodości w sposób uniwersalny, pouczający, zabawny i wzruszający. 

Chłopcy z Placu Broni – motywy literackie

Chłopcy z Placu Broni Ferenca Molnara to powieść o najbardziej podstawowych wartościach w ludzkim życiu, o których niekiedy zapominamy z biegiem lat. Przypominać nam o nich potrafią ludzie młodzi, czasem dzieci, które pojmują świat i życie w bardzo prosty sposób. Kiedy my gubimy się w relatywnościach, ocenach i rozważaniach, czasem przydaje się posłuchać dziecka, które po … Czytaj dalej

Feri Acz – charakterystyka

Feri Acz był głównym przeciwnikiem chłopców z Placu Broni. Był dowódcą konkurencyjnej grupy czerwonych koszul, która swoją nazwę wzięła od odzienia, w którym najczęściej widywany był sam Acz. Chłopak był postawny, miał szerokie barki, a jego sylwetka zdradzała dużą siłę fizyczną, co wzbudzało automatyczny respekt wśród jego podwładnych.

Janosz Boka – charakterystyka

Janosz Boka był czternastoletnim chłopcem cieszącym się największym szacunkiem wśród członków “armii”. Był dowódcą Placu Broni. Był rozsądny, powściągliwy i spokojny. Na każdą sprawę starał się patrzeć chłodno i z dystansem, tak, by nie ponosiły go emocje i by popełnił błędu w ocenie sytuacji. To urodzony dowódca, który zajmował zdecydowanie przeznaczone dla siebie miejsce. 

x