Czy wierność bez miłości ma sens? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do Dziejów Tristana i Izoldy oraz innych tekstów kultury.

Autor: Grzegorz Paczkowski

Dzisiaj możemy pozwolić sobie na komfort wchodzenia w związki z osobami, które kochamy. Jasne jest więc, że decydujemy się również na dochowanie im wierności. Jednak nie zawsze tak było. Jeszcze kilka wieków temu, a nawet kilkadziesiąt lat temu, zawieranie małżeństw z rozsądku było normą. Kobiety bardzo często nie miałby wpływu na to, za kogo wychodzą za mąż i z kim mają spędzić resztę życia. Nie było mowy o miłości, więc często zdarzały się przypadki niedochowywania wierności. 

Uważam, że zdrada jest aktem godnym potępienia, ponieważ zdradzając zawodzimy czyjeś, nieraz budowane całymi latami, zaufanie. Lepiej dłużej zastanowić się nad wejściem w jakiś związek, niż potem musieć kończyć go w okolicznościach takiego zawodu. Tam gdzie brakuje miłości, w końcu pojawi się zdrada, natomiast tam, gdzie miłość jest, należy robić wszystko, co tylko leży w naszej mocy, by za wszelką cenę jej uniknąć. 

Dodaj komentarz