Napisz inne zakończenie lektury pt Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Autor: Grzegorz Paczkowski

Po tym jak nie udało się pojmać Mortena, rozbić Gangu Niewidzialnych Ludzi oraz przejąć pamiętnika profesora Kuszmińskiego, Felixowi, Netowi oraz Nice było bardzo przykro. Czuli, że nie stanęli na wysokości zadania, mimo że mieli dopiero po trzynaście lat. Wraz z ojcami Neta oraz Felixa, oglądali transmisję z lądowania pojazdu na Marsie. 

W pewnym momencie Net zawołał:

– Wiem, jak to wszystko odkręcić! 

Wszyscy spojrzeli na niego zaskoczeni. 

– Słuchajcie – wstał z ekscytacji i zaczął gestykulować. – Morten, jak każda sztuczna inteligencja, musi posiadać słabe strony. Jego słabą stroną jest uzależnienie od elektroniki.
– No i co z tego? – Zapytał nieprzyjemnie znudzony Felix
– Bez elektroniki nie może działać żadne urządzenie. Dzięki nowemu modelowi GPS-u mojego taty, można zawęzić obszar, na którym znajduje się akurat Morten i doprowadzić do krótkiego braku energii elektrycznej…

Felix szeroko otworzył oczy. Ojcowie chłopców byli podekscytowani. Pan Bielecki powiedział:

– No tak, kontrolowane zwarcie w obwodach nie powinno wyrządzić krzywdy żadnym innym mieszkańcom. Niektórzy będą musieli po prostu od nowa nastawić zegary w piekarnikach. To najgorsze, co może ich spotkać. 

Nie było czasu na zbędne dyskusje, wszyscy rozbiegli się do swoich działań. Rzeczywiście nowa wersja GPS-u pana Bieleckiego, wsparta nieco intuicją Niki, była w stanie odnaleźć obszar, na którym znajdować mógł się Morten do jednego kilometra kwadratowego. Pan Piotr wraz z Felixem przygotowali w tym samym czasie helikopter, który miał dostarczyć na to miejsce specjalne urządzenie zdolne wyłączyć wszystkie urządzenia impulsem elektromagnetycznym. 

Tak też się stało. Plan zadziałał i Morten został wyłączony. Policji bardzo szybko udało się go zlokalizować, a panowie Bielecki, Polon oraz trójka nastolatków została odznaczona wysokimi odznaczeniami państwowymi za walkę o cyberbezpieczeństwo w swoim mieście. Wprowadzono również nowe regulacje w kwestii prac nad sztuczną inteligencją oraz jej wykorzystywania w życiu codziennym, ponieważ dostrzeżono, jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą ta kwestia, jeśli nie jest odpowiednio kontrolowana. W niedługi czas później skończył się rok szkolny i wszyscy bohaterowie wreszcie mogli odpocząć od szkolnych zmagań i udać się na wymarzone i w pełni zasłużone zagraniczne wakacje. 

Dodaj komentarz