Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi – bohaterowie

Autor: Grzegorz Paczkowski

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to młodzieżowa powieść przygodowa, która pełna jest pełnokrwistych i dobrze skonstruowanych postaci i bohaterów. Możemy się z nimi utożsamiać, lubić ich, kibicować im lub wręcz przeciwnie, potępiać ich zachowanie. Oto najważniejsi z nich. 

Felix Polon

Trzynastolatek, uczeń pierwszej klasy w gimnazjum im. Profesora Kuszmińkiego. Jest wysoki, szczupły, ma jasne włosy oraz piwne oczy. Po ojcu odziedziczył zamiłowanie do majsterkowania oraz wynalazczości. Potrafi modyfikować roboty swojego ojca i wykorzystywać je do własnych celów. Jest odważny i rozsądny. Nie może pogodzić się z najmniejszymi przejawami niesprawiedliwości, którego dostrzega wokół siebie.

Net Bielecki

Kolega z klasy oraz przyjaciel Felixa. Szczupły chłopak o zwyczajnej sylwetce, obdarzony czupryną w kolorze ciemnego blondu. Jest genialnym informatykiem, talent również odziedziczył po ojcu. Net jest w stanie tworzyć programy swoją złożonością dorównujące sztucznej inteligencji. Nie waha się również do wykorzystywania ich na swoją korzyść, na przykład po to, by pisały za niego klasówki. Bywa porywczy, choć najbardziej charakteryzuje go wrażliwość i troska o przyjaciół. Jest odważny. 

Nika Mickiewicz

Przyjaciółka Felixa oraz Neta. Posiada rude loki, piegi oraz zielone oczy. W przeciwieństwie do swoich kolegów nie interesuje się technologią ani informatyką. Jest za to obdarzona ponad naturalnymi zdolnościami, jak na przykład przesuwanie przedmiotów za pomocą siły woli czy przewidywanie przyszłości. Jest nad wyraz dojrzałą, do czego zmusiła ją sytuacja życiowa. Jej rodzice zmarli, jednak dziewczyna jest na tyle przerażona wizją osadzenia jej w domu dziecka, że zataiła przed światem fakt śmierci ojca i utrzymuje się samodzielnie z jego renty. Jest bardzo mądrą i rozważną dziewczyną, nie znosi, gdy ktoś zachowuje się wobec niej lekceważąco bądź protekcjonalnie. 

Manfred

Program komputerowy stworzony przez pana Bieleckiego, który jego syn zmodyfikował, by pomagał jemu i jego przyjaciołom w przygodach. 

Piotr Polon

Ojciec Felixa. Mężczyzna w średnim wieku oraz średniego wzrostu, z przerzedzonymi włosami blond. Jest bardzo zdolnym konstruktorem i wynalazcą.

Babcia Lusia

Babcia Felixa, która opowiada wnukowi i jego przyjaciołom o poniemieckim skarbie znajdującym się pod fundamentami nieistniejącego kościoła. Jest kochana, dobrotliwa, troskliwa i pogodna. 

Marek Bielecki

Ojciec Neta. Genialny informatyk.

Marcel i Ruben

Dwóch szkolnych rozrabiaków, którzy cieszą się respektem w całej szkole ze względu na stosowaną przemoc. Są jednak pokraczni i śmieszni w swojej agresji. Siłą wyrównują brak inteligencji i innych pozytywnych cech. Zostają przed całą szkołą upokorzeni przez film Felixa. 

Juliusz Stokrotka

Dyrektor gimnazjum, do którego uczęszczają główni bohaterowie. Jest postacią groteskową, przerysowaną. Jest niski i ma nadwagę podkreślaną dodatkowo przez zbyt ciasny garnitur. Nie dowierza dzieciom w ich spotkania z duchami, jest typowym „belfrem”. 

Morten

Główny antagonista w powieści. Jest programem komputerowym, robotem, hersztem Gangu Niewidzialnych Ludzi. Jest symbolem sztucznej inteligencji, która wymknęła się spod kontroli i sprzeciwiła ludzkości. 

Dodaj komentarz