Felix Polon – charakterystyka

Felix Polon to jeden z trójki głównych bohaterów powieści przygodowej dla młodzieży autorstwa Rafała Kosika pt. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. To chłopak wyjątkowy, obdarzony zmysłem wynalazcy i odkrywcy, który odziedziczył po swoim ojcu. Jest barwną postacią, której nie da się nie polubić. 

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – streszczenie

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to jedna z najpopularniejszych powieści z nurtu młodzieżowo-przygodowego ostatnich dekad w Polsce. Historia trójki niezwykłych nastolatków obdarzonych inteligencją oraz zdolnościami nadprzyrodzonymi, którzy poszukują duchów, walczą z gangiem robotów czy odkrywają tajemnice ukrytych skarbów – wszystko to tworzy barwną mozaikę fabularną, w której nawet najbardziej wymagający młodzi czytelnicy na pewno znajdą coś dla siebie.

Opisz jedno wydarzenie z lektury Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Trójka przyjaciół – Felix, Net i Nika – już na początku swojej gimnazjalnej przygody doświadczyli tego, że szkolne życie nie będzie składało się z samych sukcesów i przyjemności. Spóźnili się na zajęcia, w związku z czym byli zmuszeni usiąść w ostatniej ławce. Spowodowało to, że Felix Polon stał się łakomym kąskiem dla pary szkolnych rzezimieszków – Marcela i Rubena. Ograbili oni chłopaka z jego kieszonkowego. 

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jako powieść detektywistyczna

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi autorstwa Rafała Kosika to powieść, która swoją formą nawiązuje do bardzo wielu gatunków prozatorskich. Jednym z nich jest powieść detektywistyczna, czyli gatunek, który powstał jeszcze w XIX wieku i zyskał na całym świecie ogromną popularność dzięki takim autorom jak Arthur Conan Doyle, Agatha Christie czy Allan Edgar Poe.

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jako powieść fantastyczna

Fantastyka to jedna z najpopularniejszych dziedzin literatury odkąd tylko człowiek wpadł na pomysł, by spisywać wytwory swojej wyobraźni ku rozrywce innych ludzi. Fantastyka rozwinęła się bardzo i przybiera dzisiaj bardzo wiele form literackich. Nawet autorzy uprawiający inne nurty prozatorskie, chętnie sięgają po elementy fantastyczne, by pogłębić stworzony przez siebie świat przedstawiony i jeszcze bardziej uatrakcyjnić fabułę.

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jako powieść młodzieżowa

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to powieść autorstwa Rafała Kosika, która w ciągu ostatnich kilkunastu lat zyskała ogromną popularność, zwłaszcza wśród młodych czytelników. Nic dziwnego, opowiada ona bowiem o trójce nastolatków obdarzonych niezwykłymi zdolnościami i talentami, którzy przeżywają masę wciągających historii i ciekawych przygód.

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jako powieść science-fiction

Powieść pt. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi autorstwa Rafała Kosika wpisuje się w nurt literatury science fiction. To gatunek, w którym autorzy za główny budulec fabularny swoich dzieł przyjmują refleksję nad przyszłością świata i ludzkości, a także próbują sobie wyobrazić jaki kształt będzie miała technologia przyszłości i jaki będzie miała wpływ na nasze życie. 

Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi – morał

Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi Rafałą Kosika to powieść, która porusza bardzo wiele ważnych wątków, które są aktualne w dzisiejszym świecie, dlatego trudno jest wyciągnąć z niej jeden konkretny morał. Jest ich więcej. Przede wszystkim książka ta uświadamia czytelnikowi to, jak wielką wartość ma przyjaźń.