Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – streszczenie

Autor: Grzegorz Paczkowski

Bohaterowie na tropie UFO

Dzieci zauważają UFO i zaczynają podążać jego śladem. Nie mogę się jednak zbliżyć do pojazdu, ponieważ zostają oślepieni bardzo jasnym rozbłyskiem i tylko dzięki Nice zostają przeniesieni na bezpieczną odległość.Na szczęście mają kilka zdjęć. Tata Felixa mówi im późnej, że to tajny rządowy projekt i cała sprawa musi pozostać w ukryciu. Część zdjęć zostaje jednak przechwycona przez dowódcę Gangu Niewidzialnych Ludzi – Mortena. 

Ostateczne starcie z Gangiem Niewidzialnych Ludzi

Dzieci od ducha profesora Kuszmińskiego dowiadują się, że w skrzyni znalezionej na strychu i oddanej do muzeum znajdował się jego dawny notatnik zawierający informacje istotne da pracy ojca Felixa. Dzieci muszą włamać się do Silver Tower, gdzie znajduje się siedziba Mortena. Udają się tam Felix oraz Net, wkrótce dołącza do nich Nika. Dochodzi do starcia między dziećmi a Gangiem Niewidzialnych Ludzi, którzy okazują się po prostu robotami. Felix Net i Nika podstępem prowokują Mortena do samozniszczenia, a potem uciekają. Nika za pomocą swoich umiejętności wydobywa z Silver Tower notatnik profesora Kuszmińskiego. 

Epilog

Przed Wielkanocą całą szkołę obiega film, który kompromituje szkolnego łobuza, Marcela. Powieść kończy się sceną, w której bohaterowie i ich rodzice oglądają transmisję z podróży pierwszego robota na Marsa. Maszyna jest wspólnym dziełem ojców Felixa oraz Neta. Robotowi w pewnym momencie, w którym nie jest w stanie pokonać pewnej przeszkody, siłą swojej woli pomaga Nika. 

Dodaj komentarz

x