W pustyni i w puszczy – najważniejsze wydarzenia

Staś Tarkowski oraz Nel Rawlison szczęśliwie żyją w Port-Saidzie pod opieką swoich ojców – inżynierów pracujących przy budowie i unowocześnianiu Kanału Sueskiego.

Dzieci (przy udziale służącego Tarkowskich – Chamisa) zostają porwane przez wyznawców proroka Mahdiego, Idrysa i Ghebra, jako karta przetargowa dla Smaina w celu wykupienia jego rodziny z rąk brytyjskich.

Napisz list Nel do swojego ojca na podstawie powieści W pustyni i w puszczy

Na początku chciałabym Ci powiedzieć, jak bardzo Cię kocham i jak bardzo już za Tobą tęsknię! Chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy tak długiej przerwy w kontakcie ze sobą, dlatego czasem mam wrażenie, że serduszko kroi mi się z tęsknoty. Mam jednak nadzieję, że ta rozłąka bardzo szybko się skończy i wreszcie znowu będziemy mogli być razem. 

Najciekawsza przygoda z powieści pt. W pustyni i w puszczy

Moim zdaniem najciekawszą przygodą opisaną przez Henryka Sienkiewicza w jego powieści, pt. W pustyni i w puszczy, była sytuacja, w której Stasiowi Tarkowskiemu oraz Nel Rawlison udało się uratować i oswoić ogromnego słonia, którego nazwali King. To wyjątkowe wydarzenie, że dwójce dzieci udało się poskromić tak wielkie dzikie afrykańskie zwierzę, a na dodatek się z nim zaprzyjaźnić. 

Opis pustyni libijskiej w Pustyni i w puszczy

Przeciętny człowiek, mówiąc o pustyni ma najczęściej na myśli ogromne złoża piasku ułożonego w wydmy; miejsce o bardzo wysokich temperaturach za dnia i bardzo niskich nocą, gdzie nie występuje żadna roślinność i bardzo znikoma fauna. Takiemu wizerunkowi przeczy jednak opis Pustyni Libijskiej zamieszczony przez Henryka Sienkiewicza w powieści W pustyni i w puszczy. 

x