Napisz list zachęcający do przeczytania książki Pinokio

Autor: Grzegorz Paczkowski

Mój Drogi Przyjacielu,

dziękuję Ci za Twój ostatni list i spieszę z odpowiedzią, o którą prosiłeś. 

Pytałeś ostatnio czy miałbym jakieś ciekawe książki, które mógłbym Ci polecić. Otóż trafiłem ostatnio na Pinokia autorstwa Carlo Collodiego. Jest to pozycja, którą każdy miłośnik literatury młodzieżowej, do której obaj się zaliczamy, po prostu powinien mieć na swojej półce. To opowieść o drewnianym pajacyku, który w magiczny sposób ożywa i zaczyna dążyć do tego, żeby stać się prawdziwym chłopcem. Oczywiście ma problemy z przyswojeniem podstawowych zasad życia w rodzinie i społeczeństwie, co przysparza mu wielu przygód, niektóre z nich są bardzo śmieszne, inne wręcz zatrważające.

Ze wszystkich przygód Pinokia można natomiast wynieść naukę dla siebie samego i to jest właśnie największa wartość książki – jest przydatna w prawdziwym życiu. Myślę, że kiedy po nią już sięgniesz, nie będziesz mógł się oderwać, naprawdę warto spróbować. Pinokio to przede wszystkim dzieło klasyczne a czasem po takie dzieła chwyta się niechętnie. W tym przypadku jednak miejsce w kanonie lektur jest jak najbardziej zasłużone i słuszne. 

W odpowiedzi koniecznie napisz mi czy znasz tę książkę i czy już się z nią zapoznałeś. Chętnie podyskutuję o niej z Tobą, jestem więcej niż ciekaw Twojej opinii. Mam nadzieję, że również masz wiele ciekawych książek do polecenia. 

Twój Przyjaciel

Dodaj komentarz