Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją, że Pinokio zasłużył na to, by stać się chłopcem

Autor: Grzegorz Paczkowski

Kochana Dobra Wróżko!

W pierwszych słowach niech mi będzie wolno podziękować za tę niezwykłą możliwość korespondowania z Tobą! To naprawdę znaczy dla mnie bardzo dużo! Pragnę kontynuować naszą rozmowę na temat tego, że Pinokio jak najbardziej zasłużył na to, by stać się prawdziwym chłopcem.

Pod wieloma względami Pinokio jest w swej naturze bardzo ludzki. Dlaczego tak uważam? Bo ów pocieszny pajacyk nie jest idealny. Ulega namiętnościom i pokusom, popełnia błędy, jego droga do celu nie jest usłana różami, a on gubi się w niej i niejednokrotnie z niej zbacza. To zupełnie coś innego od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne baśnie. W innych przypadkach mamy bowiem do czynienia z prawdziwymi ludźmi, jednak niejednokrotnie są oni przez autorów bardzo odrealnieni, a ich przygody i historie nijak mają się do rzeczywistości, trudno się z nimi identyfikować. Z Pinokiem jest odwrotnie, mimo iż nie jest on istotą ludzką (powstał bowiem jak wiadomo z kawałka magicznej deseczki) ma cechy bardzo ludzkie. Dlatego też sądzę, że zasłużył na przemienienie go w prawdziwego chłopca. 

Mam nadzieję, że moje argumenty w tej sprawie, Dobra Wróżko, pozytywnie wpłyną na Twoją decyzję i działanie w sprawie Pinokia. Z niecierpliwością czekam na Twój kolejny list zwrotny, napisz mi w nim proszę, jak potoczyła się historia. 

Twój oddany 
Przyjaciel

Dodaj komentarz