Wyobraź sobie że bierzesz udział w szkolnym przedstawieniu na motywach Quo Vadis. Napisz zaproszenie skierowane do uczniów twojej szkoły

Autor: Grzegorz Paczkowski

Drogie Koleżanki oraz Drodzy Koledzy! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza! Wszyscy miłośnicy teatru i pięknej literatury!

W imieniu całego zespołu Koła Teatralnego, mam niekwestionowaną przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkich Was na pokaz finałowy, który będzie jednocześnie podsumowaniem prac Koła w roku szkolnym 2021/22. Jako że był to pierwszy rok funkcjonowania naszego szkolnego teatru, a – jak wiemy – wszyscy uczęszczamy do szkoły im. Henryka Sienkiewicza, wielkiego polskiego prozaika, nowelisty, reportera i noblisty, wraz z Kolegami i Koleżankami z Koła postanowiliśmy wystawić sztukę inspirowaną właśnie jego twórczością. Specjalnie z myślą o Was stworzyliśmy spektakl, pt. Quo vadis, oparty na dziele pod tym samym tytułem. Właśnie to przedstawienie pragniemy z całego serca zaprezentować Wam z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego!

Nasze przedstawienie odbędzie się dwukrotnie, 22 i 23 czerwca 2022 roku, na sali gimnastycznej naszej szkoły (ul. Marka Winicjusza 357 w Warszawie, wejście od ul. Świętego Piotra Apostoła), która specjalnie na tę okazję zmieni się w prawdziwą salę teatralną. Oba przedstawienia rozpoczną się o godzinie 16.00. i bardzo prosimy o punktualne przybycie na miejsce, ponieważ wpuszczanie spóźnialskich pogorszyć może jakość całego występu. Ponadto uzyskaliśmy zgodę dyrekcji, by w przedstawieniach uczestniczyli również nasi rodzice i opiekunowie, a także osoby spoza szkoły, więc zapraszamy Was wraz z Waszym młodszym i starszym rodzeństwem, lub najbliższymi przyjaciółmi. Dla wszystkich na pewno starszy miejsca! Po obu spektaklach przewidziany jest skromny poczęstunek oraz dyskusja na temat obejrzanego przestawienia z jego twórcami. Spektakl trwa ok. 2 godziny.

Po prostu nie może Was tam zabraknąć! Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Przeżyj te niesamowite dla nas chwile razem z nami!

W imieniu Uczniowskiego Koła Teatralnego „Maska i Scena”

Mateusz Mateuszowski

Dodaj komentarz