List zachęcający do przeczytania książki Alicja w Krainie Czarów

Autor: Grzegorz Paczkowski

Mój Drogi Przyjacielu!

Bardzo dziękuję za Twój ostatni list z kolejnym poleceniem mi pasjonującej powieści. Pragnę Ci się dzisiaj zrewanżować tym samym. Przeczytałem bowiem książkę, którą od dawna miałem na swojej liście i się nie zawiodłem. To klasyczna pozycja literatury młodzieżowej, pt. Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. Główna bohaterka, siedmioletnia dziewczynka trafia do tytułowej krainy, gdzie spotykają ją niesamowite przygody, a ona poznaje wiele ciekawych postaci. By odnaleźć się w nowej sytuacji musi zweryfikować wszystko to, czego nauczyła się w swoim bogatym domu, gdzie wszyscy dbali o jej komfort. 

Obca przestrzeń zmuszą ja do dostosowania się do nowych warunków, ale okazuje się, że dziewczynka potrafi pokonać przeciwności a nawet odnaleźć się w Krainie. Więcej nie mogę Ci zdradzić, bo mam nadzieję, ze sam sięgniesz po tę fascynującą powieść, z której można wywnioskować i nauczyć się daleko więcej ponad to, co zostało napisane w sferze dosłownej. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli pomówić na żywo porównać nasze wrażenia. Przynajmniej ja mam bowiem wrażenie, że lektura ta zostanie ze mną na dłużej i że wielokrotnie będę do niej wracał w różnym wieku z ciekawością tego, jak moje rozumienie Alicji w Krainie Czarów będzie się zmieniało na przestrzeni lat. 

Tymczasem pozdrawiam Cię serdecznie i wracam szybko do świata literatury, ponieważ i tak mam jeszcze bardzo dużo pozycji do nadrobienia. Czekam z niecierpliwością na Twoją odpowiedź i jeszcze raz polecam Ci Alicję w Krainie Czarów. 

Twój Przyjaciel

Dodaj komentarz