Alicja w Krainie Czarów – czas i miejsce akcji

Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla to klasyczna dziś już powieść literatury młodzieżowej i fantastycznej. Czas i miejsce akcji powieści nie są jednoznacznie określone, choć można by raczej powiedzieć, że trudno jest je w ogóle wyznaczyć.

Przykłady absurdalnych sytuacji w powieści Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla to powieść fantastyczna, surrealistyczna i oniryczna. Nie należy się zatem dziwić, że wiele jest w niej groteski i absurdu. Absurd ten niekiedy przyprawia o dreszcz strachu, kiedy indziej prowokuje do śmiechu. Jest wywołany zarówno językiem bohaterów, sytuacjami, w jakich się znajdują oraz sposobem prezentowania świata przedstawionego przez autora. 

Jakie wydarzenie w lekturze Alicja w Krainie Czarów spodobało ci się najbardziej?

Alicja w Krainie Czarów to powieść Lewisa Carrolla, która na stałe weszła do kanonu młodzieżowej literatury fantastycznej. Główna bohaterka trafia do tytułowej Krainy Czarów, gdzie przekonuje się, że jej dotychczas ułożony, uporządkowany i kontrolowany szeregiem zasad i reguł świat nie jest światem jedynym, a ona sama musi się do nowych warunków przystosować. 

Opisz wybraną przygodę Alicji w Krainie Czarów

Alicja, bohaterka literacka wykreowana przez Lewisa Carrolla w jego słynnej powieści, doświadczyła w Krainie Czarów wielu fantastycznych przygód, które poniekąd zmieniły jej charakter oraz patrzenie na świat. Jedną z najdziwniejszych jej przygód, a zarazem takich, które najlepiej oddają charakter miejsca, w którym się znalazła, jest moment, w którym trafia do domu Szaraka Bez Piątej Klepki i spotyka w nim mnóstwo dziwnych postaci. 

Alicja w Krainie Czarów – bohaterowie

Alicja w Krainie Czarów to powieść Lewisa Carrolla, która weszła na stałe do kanonu klasyki literatury młodzieżowej oraz fantastycznej. Jej sukces w dużej mierze polegał na przedstawieniu mnóstwa postaci, które do tej pory w literaturze nie figurowały. Kraina Czarów pełna jest bowiem niesamowitych bohaterów, którzy swoimi cechami charakteru wprowadzają jeszcze bardzie baśniową aurę do powieści.