Uzasadnij tezę, że lektura Opowieści z Narnii jest ciekawa i interesująca

Generalnie rzecz ujmując to, czy książka jest ciekawa, czy też nie, jest sprawą indywidualną i zależy od czytelnika. Uważam jednak, że są książki, które mają tyle zalet i tyle rzeczy przemawia za ich doskonałością, że raczej trudno o to, by komuś mogły się nie spodobać. Jedną z takich powieści są moim zdaniem Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa autorstwa C.S. Lewisa. 

Napisz swoje wrażenia z lektury Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Powieść Clive’a Staplesa Lewisa, pt. Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa to lektura, która zrobiła na mnie ogromne pozytywne wrażenie. Jest tak przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze, mimo że już wcześniej miałem do czynienia z literaturą fantasy, pierwszy raz spotkałem się z fabułą, w której świat fantastyczny przeplata się z rzeczywistym.

Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa – główne wątki

Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa C.S. Lewisa to jedna z najsłynniejszych powieści fantasy wszech czasów. To niezwykła powieść, w której autorowi udało się wykreować piękny i oryginalny świat wypełniony po brzegi magią i niesamowitymi postaciami. Główni bohaterowie są stawiani w sytuacjach, które wymagają od nich odwagi, dojrzałości i odpowiedzialności. To wielowątkowa opowieść o przyjaźni, lojalności i poświęceniu, którą każdy powinien poznać. 

Narracja w Opowieściach z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii:lew, czarownica i stara szafa Clive’a Staplesa Lewisato jedna z najbardziej popularnych powieści fantasy XX wieku na całym świecie. Nie tylko przedstawia ona wciągającą historię i przekazuje piękne wartości ubrane w przystępny dla czytelnika przygodowo-magiczny płaszcz, lecz przede wszystkim napisana jest w ciekawy sposób, który wciąga od pierwszej stronnicy.

Napisz recenzję filmu Opowieści z Narnii

W 2006 roku na ekrany kin na całym świecie weszła długo oczekiwana ekranizacja jednej z najbardziej popularnych książek z nurtu fantasy XX wieku. Chodzi oczywiście o Opowieści z Narnii C.S. Lewisa i z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że film aspiruje do kinematografii najwyższej klasy, tak jak jego literacki pierwowzór stał się najwyższej klasy literaturą.

Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa. Udowodnij, że każde z rodzeństwa przeszło przemianę w czasie akcji utworu

Jednym z głównych czynników, dla których Opowieści z Narnii stały się kanoniczną powieścią w nurcie fantasy jest fakt, że z jej głównymi bohaterami – czwórką rodzeństwa Pevensie – można się bardzo łatwo utożsamić, a także to, że każde z dzieci w pewnym sensie zmienia się pod wpływem wydarzeń, których doświadczają w Narnii. Obserwacja tych zmian, kiedy dzieci w przyspieszonym tempie muszą stać się dorosłe i odpowiedzialne, jest prawdziwie fascynująca. 

Napisz recenzję książki Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii zostały po raz pierwszy wydane w 1950 roku, czyli zaledwie parę lat po zakończeniu II wojny światowej, w czasie której rozgrywa się akcja powieści. Lew, czarownica i stara szafa stała się początkiem siedmiotomowej serii, która na stałe wpisała się w kanon literatury fantasy i zdobyła milionowe rzesze czytelników na całym świecie, a nawet doczekała się ekranizacji. 

Opisz postać, która najbardziej podobała ci się w Opowieściach z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Powieść Clive’a Stamplesa Lewisa, pt. Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa obfituje w wiele bardzo dobrze skonstruowanych i oryginalnych postaci. Można się z nimi bez trudu identyfikować, a także od nich uczyć. Moim zdaniem najbardziej wartościowym bohaterem powieści Lewisa jest Aslan – władca i opiekun Narnii, który jest w stanie poświęcić samego siebie, byle tylko przywrócić pokój i dobrobyt w podlegającej mu krainie. 

Czego nauczyła cię lektura Opowieści z Narnii?

Myślę, że Opowieści z Narnii można nazwać jedną z najważniejszych powieści XX wieku. Przedstawia ona bowiem podstawowe wartości życiowe, którymi warto się kierować, nie w formie antycznych kodeksów, czy przykazań, ale w formie atrakcyjnej dla młodzieży, która potrafi zaczarować, rozbawić, wzruszyć. Z Opowieści z Narnii można się nauczyć naprawdę wielu rzeczy. 

Pory roku w Opowieściach z Narnii

Pory roku są jednym z najbardziej charakterystycznych i symbolicznych zjawisk, które obserwujemy każdego roku w świecie przyrody. Swoje pojmowanie życia w pewien sposób determinujemy myśleniem przy pomocy pór roku, dawniej swój wiek określało się ilością „wiosen”, a o ludziach w podeszłym wieku mówimy, że przeżywają „jesień życia”. C.S. Lewis w Opowieściach z Narnii poszedł tym samym tropem i porom roku nadał dodatkowy wymiar, symbolu walki dobra ze złem.