Dlaczego Mary powierzyła Dickowi swoją tajemnicę? Wyjaśnij decyzję bohaterki

Autor: Grzegorz Paczkowski

Mary Lennox w pewnym momencie powieści Tajemniczy ogród zdecydowała się podzielić swoim sekretem z Dickiem Sowerbym. Sekret dotyczył tego, że dziewczynka dostała się do zakazanej części ogrodu, spędzała tam czas, a także usiłowała dbać o roślinki.

Dick był odpowiednią osobą do powierzenia takiej tajemnicy z kilku powodów. Po pierwsze Mary słyszała o nim wiele dobrego od Marthy, jeszcze zanim go poznała. Można więc powiedzieć, że była do niego pozytywnie nastawiona. On sam zresztą podtrzymał dobre wrażenie, okazał się chłopcem odpowiedzialnym, lojalnym, wyważonym i mądrym. Na Mary bardzo duże wrażenie robiła wiedza Dicka – to, jak wiele potrafił powiedzieć o pielęgnacji roślin, z którą sama na pewno by sobie nie poradziła.

Dodatkowo dziewczynce imponowała umiejętność Dicka, jaką było oswajanie zwierząt. Widziała w nim człowieka, który może jej bardzo pomóc w jej samodzielnej misji przywrócenia zapomnianej części ogrodu do jego dawnej świetności.

Zaufanie Mary okazało się ulokowane w odpowiedni sposób, ponieważ Dick stał się jej partnerem w pracy oraz w misji podnoszenia Colina na duchu. Obydwoje bardzo dobrze działali na siebie nawzajem. 

Dodaj komentarz